Fórum dotazů – sítě proti hmyzu

Odpovědi na časté i zcela konkrétní dotazy našich čtenářů na téma sítě proti hmyzu jsme pro vás shrnuli do uceleného textu.

Zákazník požaduje dveřní síť proti hmyzu do vchodových dveří. Dveře jsou dřevěné, šířka od špalety ke špaletě je jiná dole a nahoře, otevírají se dovnitř, ale venku překáží klika. Jak je to možné řešit? Dá se síť připevnit na špaletu?

Pokud překáží klika, dá se to řešit buď namontováním dřevěných podkladových profilů, které by vynesly osazení síťových dveří mimo kliku, nebo montáží do špalety. Nejvhodnější by byla síť rolovací nebo síť plisé. Do špalety je možno také osadit otvíravé dveře. Tady by ale bylo vhodné použít pomocné svislé L profily.

Potřebujeme atypické použití sítě proti hmyzu do stavebních otvorů o velikosti 2,4×5,7 m. Podstatným údajem je pro nás materiál sítě a propustnost sítě – tj. volná plocha sítě – z důvodu posouzení PBŘS (požárně bezpečnostní řešení stavby). Jaké je možné řešení?

Standardně je používaná sklolaminátová síťovina (skleněné vlákno/vinyl). Tloušťka vlákna je 0,28 mm, velikost oka 1,41×1,58 mm, volná plocha 66 %. Pozn.: do otvorů uvedených rozměrů nelze dodat síť v celku.

Do jakých druhů stínění lze integrovat sítě proti hmyzu?

Do všech provedení hliníkových předokenních roletových schránek je možné při objednání rolet zvolit integrovanou síť proti hmyzu. Dodatečná montáž však není možná. Také u venkovních žaluzií do roletové schránky je možné integrovat síť proti hmyzu.

Můžeme mít síťové dveře na terase i přes zimu nebo je nutné je uklízet?

Nejen dveře proti hmyzu, ale i klasické okenní sítě proti hmyzu není nutné v zimním období demontovat. Jejich sezónním odstraněním však jistě zvyšujete jejich životnost.

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů