Zastínění terasy o rozloze 111 m2 u jezera Most

Jezero vzniklo zatopením povrchového uhelného dolu. S plochou přes 300 ha je druhým největším jezerem v Česku. Může se pochlubit průzračně čistou vodou a řadou oblázkových pláží. Díky tomu se stalo oblíbeným místem pro relaxaci a město Most nyní dále investuje do budování potřebné infrastruktury. Vznikají plovoucí mola, cyklostezky, dětská hřiště i potřebné zázemí pro návštěvníky. V roce 2021 byly vybudováno prostory pro kavárnu a bistro a o rok později město rovněž podpořilo zastřešení jejich venkovní terasy.

kavárna a bistro u Jezera Most

Požadavky zákazníka

Zákazník potřeboval vybudovat stíněnou pergolu na terase o rozměrech 18,6 m x 6 m. Hlavním požadavkem bylo zpříjemnit hostům bistra venkovní posezení v slunných letních dnech i za deštivého nebo větrného počasí. A prodloužit tak posezení na letní terase od jara do podzimu.

Naše řešení

Pro tento projekt navrhla naše firma hliníkovou pergolu ZEN GASTRO se stahovatelnou plachtou, kterou doplnila výsuvnými bočnicemi Igloo. Jednotlivé systémy se mohou instalovat do řady vedle sebe nebo kaskádovitě, díky tomu umožňuje zastínit i opravdu velké plochy. Jako v případě bistra a kavárny u jezera Most, kde nyní stíní 111 m2. Bočnice Igloo spolehlivě ochrání před větrem i deštěm, ale díky průhledným středovým částem poskytují výhled na jezero i v zataženém stavu. Tak aby si hosté bistra vychutnali jídlo v příjemném prostředí.

Proč si zákazník vybral pergolu ZEN GASTRO? Vzdušný přístřešek s lehkou hliníkovou konstrukcí poskytuje estetické a příjemné posezení na terase za každého počasí. Stínicí střechu můžete podle potřeby úplně stáhnout a v chladnějších měsících pustit na terasu slunce. Jednoduché ovládání minimalizuje potenciální poruchy mechanických částí.

Technický popis

Pro stínění bylo použito 5 segmentů ZEN GASTRO stahovaných na střed pomocí lanka a kladek. Mezi segmenty jsou umístěny stříšky, které chrání staženou plachtu i prostor mezi segmenty před deštěm. Mírný sklon zajišťuje odvod vody směrem od budovy.

Boční plochy pergoly je možné zakrýt stahovacími bočnicemi IGLOO. Ty jsou vyrobeny z kombinace PVC tkaniny ve stejném odstínu jako horní plachta pergoly a průhledných slídových oken pro zachování výhledu na jezero. Bočnice jsou vybaveny motorovým ovládáním.

Pergola u jezera Most má pro nás jedno významné prvenství – se 111 m2 zastíněné a zastřešené plochy je největší pergolou, jakou jsme kdy v naší 30leté historii postavili. A věříme, že se řadí mezi největší pergoly v rámci celé České republiky.

Realizace: Moravia Propag, s.r.o.

isotra 02 2024
R+T banner 02 2024

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů