Vysoká odolnost proti větru i široký výběr látek. Screenové rolety jsou moderní alternativou k venkovním žaluziím
Inzertní článek
Chrání před sluncem, větrem, částečně i deštěm, a k tomu skvěle vypadají. Screenové rolety se díky nadčasovému designu se vyjímají na oknech, terasách i pergolách. Vysoce kvalitní látky jsou dostupné v několika barvách a zajistí roletám dlouhou životnost. Materiál výplně určuje množství a barvu světla, který přes ni prostoupí, zároveň ale plnohodnotně chrání soukromí uživatelů. Nespornou estetickou výhodou je varianta podomítkového boxu, ten je totiž zabudovaný přímo do pláště budovy.
Pro svůj nadčasový design se tento typ stínící techniky skvěle vyjímá na rodinných, bytových či veřejných budovách. Díky vysoce kvalitním látkám disponují screenové rolety dlouhou životností. Příjemným bonusem je příjemné ovzduší v interiéru. „Tento typ stínění vytváří uvnitř budovy optimální tepelné podmínky. Rolety zabraňují pohledu zvenčí, takže plnohodnotně chrání vaše soukromí, zároveň ale umožňuje nerušený výhled ven,“ tvrdí Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti Lomax. Dodává, že součástí produktu je garance pětileté záruky a možnost největšího výběr látek na trhu. Vybírat lze z široké škály variant, látky jsou dostupné ve více než 180 různých odstínech.
Vysoká odolnost proti větru
Látka screenové rolety se skládá z několika typů materiálu jako skelné vlákno, PVC nebo polyester, které zajistí odolnost proti povětrnostním vlivům. V horním boxu je uložená trubková hřídel, na kterou se látka navíjí. Tu vedou dvě postranní vodící lišty, ve kterých je zabudovaný zip pro lepší odolnost proti větru. Podélný obtisk na látce eliminuje konstrukční řešení CLICK-ON. „Maximální vypnutí látky zařídí závaží, které jsme umístili do spodní části lišty. O pohyb celého systému se stará trubkový pohon v hřídeli,“ vysvětluje Přichystal. Složení tkaniny je odolné proti UV záření, pomáhá odpuzovat vodu a zároveň zabraňuje vzniku plísní či hniloby.
Volitelný je způsob ovládání, lidé si mohou vybrat mezi moderní variantou trubkového elektropohonu nebo manuálním ovládáním pomocí klikou ovládané převodovky. Vysokou odolnost proti větru zajišťuje systém ZIP. Látka je zde vedena v hliníkových lištách, ve kterých se nachází vložka pro vedení zipu. Tento model je možné nainstalovat na zeď i na okno. „Naše technologie splňuje kritéria odolnosti proti vichřici. Rolety ochrání objekt před větrem o rychlosti 75 až 88 kilometrů za hodinu, což odpovídá třídě číslo šest,“ tvrdí Přichystal.
Variabilní možnosti instalace
Screenové rolety disponují několika variantami umístění. Boxy je možné ukotvit přes zadní stěnu boxu ve vzdálenosti do 20 milimetrů od jeho horní hrany nebo pomocí stropního držáku či závěsu. Přiznaná screenová roleta je dostupná i v tzv. otočené variantě. Pohledový zadní díl boxu využijí uživatelé, kteří požadují, aby látka lícovala zároveň s fasádou domu. Roleta s ocelovým lankem je vhodná zejména pro okna a fasády s úzkou pohledovou šířkou profilů. „Tenký vzhled celého systému koresponduje se špičkovým designem. Vysoce kvalitní nerezová lanka disponují minimalistickým vzhledem, jedná se o moderní a zároveň na pohled atraktivní řešení,“ uvádí marketingový manažer společnosti Lomax.
Pro ještě náročnější uživatele je k dispozici tzv. podomítkový box. Tento typ screenových rolet je určený k zabudování trubkové hřídele, návinu látky i ovládacího systému přímo do pláště budovy. „Vodicí lišta je zde částečně zaomítnutá, box obsahuje ovládání trubkovým elektropohonem a zajišťuje nejvyšší stupeň ochrany proti větru, protože látka rolety je opatřena systémem ZIP po celé své výšce,“ upozorňuje Petr Přichystal.