Výhody systému purenitových podomítkových boxů pro exteriérové žaluzie

Inzertní článek

Purenitové podomítkové boxy představují inovativní řešení ve stavebnictví. Nabízí mnoho výhod pro moderní stavby. Tento článek se zaměřuje na hlavní přednosti tohoto systému, které jej činí ideální volbou pro Vaše stavební projekty.

Ideální řešení stavebního detailu

Purenitové boxy jsou vyrobeny z pevného a všestranného materiálu, který jim zajišťuje jejich dlouhodobou stabilitu a odolnost. Díky izolačním vlastnostem PURENITU a PIR izolace efektivně eliminují problémy s tepelnými mosty, což je klíčové pro energetickou účinnost budovy. Navíc jsou kompatibilní se všemi typy fasád, od kontaktního zateplení, přes provětrávané fasády až po různé obkladové systémy. Zakládací profil zajistí elegantní přechod mezi oknem a izolací boxu.

purenitový box

Snadná montáž v jednom kroku

Jedná se o prefabrikovaný stavební prvek. Proto je montáž purenitových boxů neuvěřitelně jednoduchá a rychlá. Jejich instalací vyřešíte jak izolaci překladu, tak vytvoření stabilního prostoru pro instalaci exteriérových žaluzií.

purenitový box

Systém je velmi variabilní a lze ho snadno přizpůsobit různým podmínkám na stavbě, což zjednodušuje celý proces instalace. Krátké dodací lhůty navíc znamenají, že nebudou zdržovány další fáze stavby.

Montáž zvládne i šikovný svépomocník, což je skvělá zpráva pro ty, kdo se rozhodnou pro instalaci vlastními silami bez nutnosti najímání specializované firmy.

purenitový box instalace

Nadstandardní vlastnosti

Purenitové boxy nabízejí řadu nadstandardních vlastností, které je odlišují od jiných podomítkových systémů pro exteriérové stínění. Jsou odolné vůči vlhkosti a stavební chemii, ve fasádě jsou objemově stálé a nereagují na výkyvy teplot. Při jejich použití tedy nevznikají na fasádách nežádoucí změny nebo defekty. Purenit je navíc duroplastický materiál a díky tomu má dobré protipožární vlastnosti. Purenitové boxy kombinují vysokou pevnost s nízkou hmotností, což usnadňuje manipulaci a montáž. Jejich izolační schopnosti splňují i náročné požadavky pasivních staveb.

Variabilní systém

PurBoxy nabízí vysokou míru variability. Je možné je doplnit o různé tloušťky PIR izolací, to umožňuje přizpůsobení konkrétním potřebám detailu dané stavby. Systém lze rovněž doplnit o tři druhy prefabrikovaných ostění, které si zvolíte podle typu KZS, nebo dle technické potřeby kotvení.

Typy prefabrikovaných ostění:

  • Purenitové izolační ostění – tvořeno sendvičem purenitu a XPS. Vhodné pro fasády z vaty a provětrané. Kotví se mechanicky pomocí konzol nebo lepením na pevný podklad.
purenitový box
  • Systémové izolační ostění – vyrobeno ze stabilizované tepelně izolační desky z pěnového polystyrenu. Použití vhodné u polystyrenových fasád, pro plošné lepení.
purenitový box
  • PET izolační ostění – skvělé izolační vlastnosti a universální použití u provětraných a polystyrenových fasád. Ostění je možné plošně lepit i mechanicky kotvit.
purenitový box

Nabízí se také možnost volby vnitřního nátěru boxu, zakládacího profilu ve všech odstínech RAL, strukturálních barvách a základních renolitových fóliích. Variabilní je i volba hloubky zaomítací lišty a možnost jejího lakování. Systém umožňuje i realizaci atypických boxů, jako jsou šikminy nebo oblouky, což umožňuje použití v různorodých architektonických řešeních.

Shrnutí výhod purenitových boxů

Purenitové podomítkové boxy představují pokrokové řešení v oblasti stavebnictví. Díky jejich pevnosti a samonosnosti, vynikajícím izolačním vlastnostem a kompatibilitě s různými typy fasád jsou ideálním řešením pro mnoho stavebních projektů. Snadná a rychlá montáž spolu s variabilitou systému, zajišťuje efektivitu práce a možnost přizpůsobení konkrétním potřebám stavby.

Závěr

Podomítkové PurBoxy jsou více než jen stavebním prvkem – jsou klíčovou součástí moderního, efektivního a bezpečného stavebnictví. S jejich použitím lze dosáhnout nejen estetického, ale i funkčního zlepšení stavby, což přináší dlouhodobé výhody pro uživatele i životní prostředí.

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů