Venkovní žaluzie zabudované do fasády – efektivní řešení pro váš domov

Inzertní článek

Venkovní žaluzie představují nejen praktické, ale i estetické řešení pro moderní domov. Tyto stínící prvky efektivně chrání interiér před slunečním světlem, zvyšují soukromí a zároveň přispívají k modernímu vzhledu fasády. Jaké jsou možnosti a co vám která nabídne?

Venkovní žaluzie – přiznané a podomítkové

Venkovní žaluzie jako takové není nutné představovat. Jsou dnes téměř standardem při stavbě nových domů, jsou k vidění na administrativních budovách, bytových i rodinných domech a často také na rekreačních objektech. Co ale stojí už za zmínku, jsou varianty jejich instalace. Tady jsou možnosti 2 a jedná se o:

  • dodatečnou montáž s přiznanými krycími plechy,
  • přípravu v rámci stavby – zabudování do fasády.

První varianta se instaluje na hotovou stavbu do okenních otvorů (ve výjimečných případech na fasádu nad okenní otvor) a při pohledu na žaluzie jsou patrné krycí plechy v horní části. Tyto plechy chrání pohon a hřídel žaluzie, při vytažení pak celý paket lamel. Žaluzie jdou takto instalovat téměř ve všech případech oken a vstupů.

venkovní žaluzie

Nevýhodou zde může být „ubrání“ světlosti okna, pokud není dostatečný prostor okolo skelné plochy. Žaluzie umí pomoci proti přehřívání i úniku tepla, ale v případě přiznané varianty jsou méně efektivní a v místě spojů mohou vznikat tepelné mosty.

Pokud se ke stavbě nebo rekonstrukci domu teprve chystáte, jednoznačně lepším řešením je se žaluziemi počítat dopředu a zaplánovat jejich instalaci do fasády.

venkovní žaluzie

Za léta fungování jsme se potkali v zásadě se 2 způsoby uložení:

  • zapracování přiznaných žaluzií s krycími plechy do vytvořených kastlíků,
  • využití prefabrikovaných boxů pro uložení venkovních žaluzií.

První zmíněnou variantou se zde nebudeme zabývat. Ty, kteří plánovali tento způsob uložení, jsme vždy odrazovali, protože se z dlouhodobého hlediska nejedná o efektivní variantu. Plechy pracují, vznikají tepelné mosty, může docházet k poškození fasády, únikům tepla a dalším.

My se vždy přimlouváme za kvalitnější řešení v podobě PurBoxů. Toto řešení nabízí nejen vynikající estetické vlastnosti, ale také zvyšuje izolační schopnosti a celkovou energetickou efektivitu budovy. V poměru cena vs. výkon/efektivita/rychlost a jednoduchost instalace se jedná o nejlepší řešení podomítkových žaluzií.

Purenitové boxy: ideální řešení pro zabudování žaluzií

Purenitové boxy, vyrobené z materiálu odolného vůči vlhkosti a stavební chemii, představují ideální řešení pro instalaci venkovních žaluzií. Tyto boxy poskytují výbornou izolaci a umožňují elegantní zabudování žaluzií do fasády.

Jen v bodech:

  • Jsou stálé, nereagují na stavební chemii, nedilatují.
  • Purenitové boxy se vyrábí ve 3 typech – PB, PBI (s PIR izolací) a PBL.
  • PurBoxy lze jednoduše vyměřit a objednat, dodání je zpravidla během 10 dní.
  • Purenitové boxy je možné instalovat i na HS portály a rohové sestavy.
  • Instalace PurBoxů je jednoduchá a rychlá – nevznikají tak prodlevy kvůli náročným stavebním procesům.
  • Součástí PurBoxů může být i ostění, které usnadní zapravení a zároveň zaizolování bočního vedení žaluzií do fasády.

Další podrobnosti o purenitových boxech a jejich výhodách najdete zde.

purenitové boxy

Pokud hledáte systémové řešení pro překlady, pak se podívejte na Překladový PurBox. Jedná se o novinku v nabídce. Tento prvek přináší stejně jako klasický PurBox řadu výhod – je lehký a k jeho manipulaci není zapotřebí těžké techniky, práce s nimi je snadná a postačí k ní běžné stavební nářadí, nevznikají zbytečné prostoje, použitý materiál nedilatuje, je odolný vůči stavební chemii a stálý v čase.

Jestliže přemýšlíte nad uložením žaluzií do překladů, pak je Překladový PurBox tou správnou volbou. Více informací najdete na e-shopu Labona na stránce Překladový PurBox.

Instalace v rámci stavby

Pro optimální výsledek je důležité zapracovat purenitové boxy do projektu již v rané fázi stavby. Jejich správná instalace zajistí, že venkovní žaluzie budou funkčně i esteticky odpovídat požadavkům na moderní stínění. V článku „Proč zvolit PurBoxy namísto krycích plechů?“ jsme se věnovali postupu instalace.

Výběr správného dodavatele

Pro zajištění kvality a dlouhodobé spokojenosti je nezbytný výběr kvalifikovaného dodavatele. Purenitové boxy vyžadují odbornou instalaci a kvalitní materiál. My na Laboně máme vyzkoušené a doporučujeme boxy z purenitu od společnosti Isoparts.

purenitové boxy

Venkovní žaluzie zabudované do fasády představují ideální spojení funkčnosti, estetiky a energetické efektivity. Purenitové boxy jako součást tohoto systému zvyšují užitnou hodnotu stínění a přispívají k lepšímu tepelnému komfortu ve vašem domově.

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů