Venkovní žaluzie pro mateřskou školku

MŠ Hloubětín, venkovní hliníkové žaluzie

Bylo pro nás příjemnou výzvou podílet se na dotvoření architektonicky zajímavé stavby v pražském Hloubětíně. Stavba je zajímavá především svým kuželovitým tvarem, ale i celkovým netradičním designem a pěknou zahradou. Stínění v šikmé ploše bylo nutné ovšem dobře promyslet.

V budově dnes sídlí soukromá mateřská školka EduArt. Co však předcházelo tomu, než mohly první děti a jejich rodiče překročit práh budovy? Byla to opravdu náročná, skoro dvouletá příprava. My jsme se jí účastnili téměř od samého počátku. Systém stínění musel být předem jasný. Dvoupodlažní budova je z architektonického hlediska skutečně stavbou zajímavou, je obložena cedrovým dřevem a působí velmi příjemným dojmem. Celá je ovšem kónického tvaru, což je designově opravdu působivé, ale pro nás to znamenalo problém, který bylo nutné vyřešit.

Volba padla na venkovní žaluzie. Zvoleny byly venkovní žaluzie typu Z-90 a to se speciální samonosnou konstrukcí. Lamely tvaru „Z“ zaručují perfektní dosednutí a minimální průsvit v okolí navíjecích pásků. Jejich provoz je téměř nehlučný, každá lamela je opatřena zalisovaným pryžovým páskem, takže uzavření lamel je tiché. Pohon 50 kusů žaluzií je motorový a ovládá se po skupinách tlačítky v interiéru. Barva šedostříbrná RAL 9007 perfektně kontrastuje s přírodním cedrovým dřevem.

Vzhledem k nestandardnímu typu žaluzií byla nestandardní i montáž. Naši montéři a technici ovšem dokázali svoji profesionalitu a s tímto nelehkým úkolem se velmi dobře vypořádali.
Jak už bylo řečeno na začátku, v této novostavbě má sídlo soukromá mateřská školka EduArt. Již od září 2022 je školka v provozu. Uživatelé budovy si mohou lamely žaluzií naklápět podle potřeby, v létě uzavřít a chránit tak interiér před přehříváním, na podzim naklopit tak, aby nízké slunce nikoho uvnitř nerušilo a v zimě třeba i otevřít, aby děti měly dostatek světla na své činnosti. S výsledkem jsme spokojeni a věříme, že i díky našim žaluziím se dětem po obědě dobře spinká. 🙂

Realizace: MARON CZ s.r.o.

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů