Valná hromada ES-SO v Praze: Lídři oboru stínicí techniky poprvé v České republice

Po velmi úspěšné prezentaci českých firem na veletrhu R+T 2024 ve Stuttgartu, na kterém firmy podpořilo také Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, se v Praze setkali zástupci předních svazů a asociací z oboru a členové celoevropského sdružení stínicí techniky ES-SO (www.es-so.com). Jednání probíhala ve dnech 23. a 24. května v hotelu COURTYARD PRAGUE AIRPORT.

Program jednání byl ve čtvrtek 22. května zaměřen na práci Technické komise, Vzdělávací komise a Právní komise ES-SO. Týmy profesionálů z celé Evropy se věnovaly například odolnosti venkovního stínění vůči větru, evropským oborovým normám, vlivu stínicí techniky na energetickou bilanci budov a dalším otázkám.

Následující den lídři oboru stínicí techniky během jednání zhodnotili uplynulé období své činnosti a připravili strategii a odborné projekty pro období příští. Mimo jiné vyhodnotili úspěšnost projektu na podporu informovanosti o oboru stínění – Global Shading Day, který byl zahájen v loňském roce a který se každoročně koná 21. března.

Letošní rok je o to významnější, že ES-SO letos slaví 20. výročí svého založení. Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST), který zaštiťuje obor stínicí techniky v České republice, se pro tentokrát stal hostitelem svých kolegů a současně tak oslavil 5. výročí svého členství v ES-SO.

Děkujeme všem účastníkům valné hromady za aktivní a obětavou práci ve prospěch našeho oboru, za řadu náročných projektů, které slouží k argumentaci přínosů stínicí techniky. Těšíme se na další smysluplné setkávání.

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST)

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů