Stavíte nebo rekonstruujete dům? Nezapomeňte na venkovní rolety!

Exteriérové rolety se díky svým výrazným tepelně izolačním vlastnostem staly oblíbeným doplňkem oken nových i starších domů. Každý, kdo přemýšlí, jak snížit náklady na provoz domu a ušetřit za topení, může okenní výplně vybavit venkovními roletami. Spuštěné rolety vytvářejí před okny dodatečnou tepelnou bariéru a zabraňují vzniku tepelných mostů. Výrazně tak snižují únik tepla prosklenými plochami, které obvykle bývají energeticky nejnáročnějšími místy každého domu.

Na rozdíl od manuálně ovládaných rolet nabízí motorem poháněná stínicí technika nejen pohodlnější obsluhu, ale i možnost efektivnějšího využití clon. Motorizované exteriérové rolety s nástěnným ovládáním spustíte či vytáhnete pouhým stisknutím tlačítka. Komfortnějším řešením jsou přenosné dálkové ovladače, jimiž rolety ovládáte na dálku, např. z pohodlí vaší pohovky.

venkovní rolety

Maximálních účinků clon však dosáhnete, pokud dálkové ovládání, ať už nástěnné nebo přenosné, doplníte o sluneční či časová čidla. Řídicí systém zajistí, že se budou rolety samy spouštět a vytahovat podle Vámi nastaveného času nebo intenzity slunečního svitu. Zbaví Vás starostí o to, jestli jste např. nezapomněli zatemnit některé okno. Automatické ovládání reaguje na povětrnostní podmínky a stará se o to, aby Váš dům měl celoročně příjemné klima. V létě zabrání přehřátí okenních výplní a následně interiéru. V zimě se clony po setmění stáhnou, a sníží tak tepelné ztráty, i když právě nebudete doma. Naopak, vysvitne-li v zimě slunce, clony umožní využít energie slunečních paprsků k ohřevu interiéru. Automaticky ovládané rolety Vám tak pomohou výrazně snížit náklady na vytápění budovy.

Venkovní rolety je možné motorizovat a automatizovat i dodatečně. Změna manuálního ovládání na motorový pohon je jednoduchá. Moderní motorové pohony lze dodatečně osadit do rolet jakékoliv velikosti, i do těch nejužších. Rolety lze osadit pohonem, aniž by bylo potřeba provádět zásadní změny v jejich konstrukci. Nemusíte se bát ani stavebních úprav. Zařízení lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž, takže není nutné sekat drážky do zdi v již hotovém interiéru. Motorový pohon rolet je možné instalovat dokonce i na místa bez přívodu elektřiny. 100% bezdrátový pohon exteriérových rolet je napájen baterií s dlouhou životností, která je dobíjena solárním panelem. Toto ekologické a energeticky nejúspornější řešení je možné použít na všechny typy rolet.

Výhodou dálkového ovládání je rychlost a jednoduchost obsluhy všech zařízení. Dálkovým ovladačem můžete nastavovat jednotlivé rolety ale i skupiny rolet. Inteligentní ovladače umožnují nezávislé ovládání až 16 různých zařízení nebo jejich skupin. Jedním dálkovým ovladačem tak můžete ovládat venkovní rolety, markýzy, interiérovou stínicí techniku, ale i pohony bran, garážová vrata a dokonce i venkovní osvětlení.

Ať už stavíte nový dům nebo rekonstrujete starý, exteriérové rolety s automatickým ovládáním přinesou Vašemu domovu více pohodlí, stálou teplotní pohodu a výrazné ekonomické úspory.

Hana Pobořilová

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů