Škola na venkově – screenové rolety se ZIP systémem

Základní škola Ditzingen, Německo

Kompletně zrekonstruovaná škola Theodora Heuglina v Ditzingenu září na kopci ve svěžích odstínech zelené a šedé. Fasáda komplexu budov je z velké části prosklená. Do základní školy, nové budovy pro ročníky 5-10 a sportovní haly, se tak dostává dostatek světla.

základní škola Ditzingen v Německu - realizace stínění

Screenové rolety v zelených a šedých tónech

Screenové rolety v barvách bambus, anýz a oblázky, opatřené ZIP systémem, poskytují příjemné zastínění bez oslnění, když svítí slunce. Kompozitní tkanina o tloušťce 0,45 mm s jemnými póry pro mikroventilaci snižuje přívod tepla až o 97 %.

136 slunečních clon je ovládáno téměř tichými elektromotory SOLIDline Easy firmy GEIGER. Pohon s lehkým chodem se snadno instaluje, je bezúdržbový, energeticky účinný a velmi snadno se používá.

Tichý pohon protisluneční ochrany

Inteligentní elektronika kontroluje horní a dolní koncovou polohu každých 50 cyklů, nezávisle přenastavuje a chrání roletu před poškozením mrazem, překážkami nebo zatížením větrem.
Pro automatický provoz jsou pohony propojeny s meteostanicí. Když svítí sluníčko, screenové rolety se stahují do aktivní polohy, a při silném větru a špatném počasí se vytahují.

Fasádu tvoří převážně celoplošná dřevohliníková okna ve filigránové konstrukci sloupků a příček. Vzniká tak „propustný“ přechod mezi vnitřkem a vnějškem. Okolní únikové balkony pro druhou únikovou cestu dodávají budově dodatečnou lehkost svými štíhlými vnějšími podpěrami. Tento dojem podtrhuje barevné pojetí lehkých slunečních clon. Vytváří tak pozitivní, klidnou a svěží atmosféru pro učení.

Realizace: Gerhard Geiger GmbH & Co. KG

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů