R+T 2024 ve špičkové formě

Nadšená nálada mezi všemi účastníky | Odvětví, které utváří budoucnost na udržitelném základě

R+T, přední světový veletrh stínicí techniky, dveří, bran a vrat, opět otevřel své brány od 19. do 23. února 2024. Celkem 1.020 vystavovatelů ze 43 zemí představilo své novinky na R+T 2024. Celé stuttgartské veletržní centrum s výstavní plochou 120 000 metrů čtverečních bylo solidně obsazeno. Do Stuttgartu přijelo 61.232 odborných návštěvníků ze 146 zemí, aby si naživo prohlédli a vyzkoušeli nejnovější produkty a služby v oboru.

„R+T proto znovu potvrdil svou roli předního světového veletrhu v oboru, a ještě více posílil svůj význam jako globálního oborového setkání. Jsme rádi, že se nám podařilo zopakovat úspěchy tohoto veletrhu z minulosti, a ještě více zvýšit kvalitu návštěvníků,“ uzavřel Roland Bleinroth, prezident a generální ředitel Messe Stuttgart.

„Vzhledem k šestileté přestávce jsme měli velmi vysoká očekávání ohledně počtu vystavovatelů a návštěvníků. O to více nás nyní těší, že se tato čísla nejen naplnila, ale dokonce překonala.“ Sebastian Schmid, viceprezident Messe Stuttgart, dodal: „Z R+T 2024 jsme vyvodili velmi pozitivní závěry. Globální průmysl stínicí techniky, dveří, bran a vrat se opět sešel na Messe Stuttgart. A na to jsme nesmírně hrdí! Nebylo by to možné bez loajality našich dlouholetých partnerů a vystavovatelů. R+T jistě opět dostál své pověsti špičkové a inovační platformy v tomto odvětví.“

veletrh R+T 2024

Motto a doprovodný program vystihly ducha doby

Motto R+T 2024 „Tvořivost. Udržitelnost. Budoucnost. Společně R+T.“ pomohl přednímu světovému veletrhu stínicí techniky, dveří, bran a vrat pokračovat v jeho úspěšné historii. Tématem aktuální akce byla udržitelnost. Odborní návštěvníci mohli vidět ukázky velkého množství inovativních řešení, která plně splňují vysoké standardy spotřebitelů.

Na R+T 2024 přilákaly návštěvníky i další prvotřídní položky doprovodného programu: prvním z nich bylo předání renomované ceny R+T Innovation Award večer před prvním veletržním dnem. Oceněno bylo celkem 29 výrobků od 25 firem. Zvláštní ceny byly uděleny v oblastech udržitelnosti a designu. Porota také udělila Zvláštní cenu. Sebastian Schmid uzavřel: „S 32 cenami za působivé a na budoucnost orientované inovace R+T během slavnostního předávání opět jasně prokázal svůj význam jako inovační platformy.“

Nechyběly ani osvědčené body doprovodného programu, jako např. Fórum Doors/Gates, Fórum R+T Smart Home, Seminář ES-SO, speciální show „Mladé talenty“ nebo Souboj řemeslníků. Velké množství architektů přišlo například na R+T Architects‘ Day během R+T 2024. Mnoho návštěvníků přilákala také speciální přehlídka s názvem OUTDOOR. AMBIENTE. ŽIVOT., která prezentovala řešení pro celoroční sezónu pod širým nebem.

Naprosto pozitivní zpětná vazba

R+T 2024 byl totálním úspěchem od začátku do konce. „Každý den veletrhu jsme viděli jen spokojené tváře,“ s nadšením konstatoval Roland Bleinroth. „A to se týkalo opravdu všech: vystavovatelů, návštěvníků, partnerů i novinářů.“ Všechny výstavní stánky – v každé hale – byly velmi hojně navštěvovány.

65 procent návštěvníků R+T 2024 přijelo ze zahraničí, což jasně svědčí o mezinárodním charakteru předního světového veletrhu v tomto odvětví.

Příští R+T se bude konat na Messe Stuttgart v únoru 2027.

Ing. Štěpánka Lubinová
Výkonná manažerka SPST

inzerce lomax duben 24

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů