Realizace roku 2023 ve stínicí technice: 2. místo

Jak jsme slíbili v únorovém článku, chceme vám postupně představit vítězné realizace soutěže Realizace roku 2023 ve stínicí technice. Pokračujeme druhým místem.

Bytový dům a školka, Praha Zastínění bytového domu a přilehlé školky venkovními žaluziemi a screenovými roletami

Realizace: Sodoma Perfecta, s.r.o.

Celý projekt se skládá z bytového domu Oliva o 8 NP se 72 byty, nebytovými prostory v 1. NP, a přilehlé školky Olivka. Celková hodnota realizace je cca 3,5 mil. Kč bez DPH.

Pro realizaci na objektu Oliva jsou použity venkovní žaluzie Z90 Noval s motorickým pohonem a tlačítkovým ovládáním v místnostech. Naší dodávkou byly skryté kastlíky i kompletní hliníkové části navazující na celou fasádu domu. V každé bytové jednotce je možno ovládat žaluzie centrálním povelem a všechny žaluzie jsou napojeny na větrná čidla na fasádě. Vzhledem ke tvaru budovy byl celý objekt rozdělen na 8 čtvrtkruhů. Každá tato část má samostatné větrné čidlo. Centralizaci povelů zajišťují řídicí jednotky CD 1 x 1 N a řídicí jednotky Soliris Smoove IB+ od firmy Somfy.

Pro realizaci na objektu Olivka jsou použity screenové venkovní rolety Unirol 100 ZIP s motorickým pohonem. Objekt budovy je rozdělen na dvě části. V prostoru třídy pro děti jsou rolety ovládány bezdrátově dálkovým ovladačem. Druhou část budovy tvoří místnost s obloukovou fasádou, ve které je instalován model vláčku z reálné oblasti Preda ve Švýcarsku u města Sankt Moritz. Proto jsou zde rolety ovládány počítačovým programem dle světelných efektů modelu vláčku.

Dle zadané projektové dokumentace a požadavku architekta se montáž žaluzií prováděla v systému skrytých kastlíků i vodicích lišt v celohliníkové a prosklené fasádě. Proto byl kladen důraz na detailní zaměření a montáž, aby lemely žaluzií vytvářely jednotnou linku po celém obvodě fasády.
Sceernové rolety jsou montovány čelně do jednotlivých polí dřevěné a kovové fasády. Zde byl kladen velký důraz na synchronizaci pohybu jednotlivých rolet, aby byl zaručen světelný efekt uvnitř budovy.

Při realizaci byl kladen velký důraz na barevné sladění celé fasády. Proto bylo nutné vyrobit několik vzorků kastlíků v návaznosti na barevné ladění celé fasády včetně rámů oken.

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů