Realizace roku 2023 ve stínicí technice: 1. místo

Jak jsme slíbili v únorovém článku, představíme vám postupně vítězné realizace soutěže Realizace roku 2023 ve stínicí technice. Začínáme prvním místem.

Rodinný dům, Luhačovice, interiérová stínicí technika – záclony, závěsy, římské a látkové rolety, plisé, žaluzie, manuální ovládání

Realizace: Šárka Vyhnálková, Bellaventa

Předmětem poptávky bylo interiérové stínění v novostavbě, rodinném domě u Luhačovic.

Jednalo se o větší rodinný domek pro mladou rodinu s dětmi s dostatkem prostoru pro všechny členy rodiny i případné návštěvy.

Bylo tedy třeba zastínit okna v různých typech místností. Stínicí techniku jsme řešili celkem v 17 oknech, přičemž dominantou domu byla tři okna a tři HS portály v obývacím pokoji spojeném s kuchyní. Stínicími prvky bylo třeba vybavit i dva dětské pokoje, ložnici, pracovnu pána domu, hostinský pokoj a garáž. Produkty měly sloužit k zajištění pocitu soukromí přes den i přes noc, dále k odclonění slunečních paprsků přes den, zatemnění přes noc, a v neposlední řadě k celkovému zútulnění veškerého prostoru.

Mladý pár mě velmi sympaticky požádal, abych k jejich domku přistupovala stejně, jako bych si zařizovala svůj vlastní dům. Jelikož dům měl velmi příjemnou atmosféru, s přírodními prvky i tóny, snadno jsme se s mladým párem domluvili na finálním výběru produktů. Bylo třeba přistupovat ke každé místnosti individuálně, a proto nám výběr vhodných prvků zabral skoro celý den. Samozřejmostí bylo individuální barevné sladění každé místnosti, a přitom zachování stylu celého domu. Kotvení jsme volili individuální pro každý prvek zvlášť, většinou do stropu, ale i do stěny nebo na křídlo okna.

Do obýváku spojeného s kuchyní, jsme do okna, vedoucího směrem k cestě, vybrali záclonu a závěs, do HS portálů vedoucích do zahrady nám stačily závěsy a k celkovému provázání prostoru do kuchyně jsme přidali ještě římské rolety. Do dětských pokojů, hostinského pokoje a pracovny pána domu, se vybraným prvkem staly rolety typu Den a Noc. Do ložnice pro dosažení pocitu intimity přes den i na noc se nám nejlepším prvkem zdály záclony a závěsy. Sociální místnosti jsme opatřili plisé se zvýšenou odolností vůči vlhkosti a ke zjemnění prostoru jsme přidali navíc i voálovou záclonu. V garáži jako technické místnosti jsme volili funkční prvek horizontální žaluzie.

Vybráno, vyrobeno, namontováno!

Realizaci jsme zvládli v souladu s mladým párem k celkové spokojenosti celé rodinky a věříme, že naše stínicí prvky přispějí ke vkusnému zařízení celého domu, ve kterém se mladé rodině bude krásně žít.

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů