Interiérová stínicí technika – studentská kolej

Studentská kolej Olomouc: látkové rolety PURE s manuálním ovládáním

Jednalo se o stínění celkem na 116 oken, pro okna různých provedení, typů a velikostí, umístěných od 2. do 5. podlaží budovy. Orientace oken je na různé světové strany a v místnostech, sloužících převážně k ubytování, jsou rozdílné výšky stropů. Liší se i rozměry jednotlivých okenních špalet.

Bylo tedy potřeba vybrat takový prvek stínicí techniky, který bude univerzální, a tedy vhodný pro všechny místnosti a jednotlivé situace v nich. Prvek, který bude dekorativním interiérovým doplňkem, ale zároveň i plně funkčním produktem stínicí techniky, současně zajišťujícím pocit soukromí, stínění přes den a zatemnění přes noc.

Prvek snadno ovladatelný, odolný, s nadčasovým designem, který by podtrhl a doladil individuální vzhled každé místnosti pro jednotlivé obyvatele domu.
Zvolili jsme proto rolety PURE, jejichž předností je čisté provedení, minimalistický design, univerzálnost systému a hladký chod řetízkového ovládání. Pečlivě jsme vybrali i UNI látku, barevně zajímavou v interiéru, ale současně neutrální při pohledu na historickou budovu zvenčí.

Museli jsme vymyslet jednotné provedení rolet při zaměřených rozdílných situacích.

Náročnost realizace spočívala v montáži za provozu, při velké obydlenosti prostoru, v práci ve vysokých výškách, úskalí starého zdiva a požadavku investora, zvládnout vše co nejrychleji a s co nejmenšími omezeními pro obyvatele domu.

Celkem jsme zde navrhli a nechali vyrobit 22 různých typů rolet jednotného provedení, vše bylo naším dodavatelem v pořádku dodáno a my jsme vše správně a včas namontovali.
HOTOVO! Podařilo se!

Realizaci jsme zvládli ke spokojenosti klienta a věříme společně, že naše rolety přispěly k vytvoření útulného prostředí, kde se bude dobře studovat i odpočívat a celé generace studentů zde najdou svůj pohodový druhý domov.

Realizace: Šárka Vyhnálková (Bellaventa)

Odebírejte náš newsletter

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami zpracování osobních údajů